ceturtdiena, 09. aprīlis, 2020
SIA „APERTO”
Brīvības gatve 386/k-2; 42A, Rīga, LV-1024, Latvija

Logo +371 67 520151,
Logo dita@auzaart.lv
 
Jaunumi

Ditas Baumanes – Auzas gleznu izstādes, grāmatas un audiovizuālā meditāciju cikla „Veselums. Meditācija” atklāšana
2019.gada 18.maijā Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejā, Muzeju nakts ietvaros, tiks atklāts ārstes, mākslas terapeites Ditas Baumanes-Auzas audiovizuālais, mākslā un veselībā balstītais projekts „Veselums. Meditācija”, kurā būs apskatāmas D.Baumanes-Auzas gleznas, grāmata “Veselums” ar autores 2018.gada decembrī radīto dzeju un gleznu reprodukcijām un audiovizuāla demonstrācija ar gleznām un vadīto iztēli praksē.Par savu projektu autore saka: “Nododu sabiedrībai savas pieredzes un darba augļus, kas apvieno cilvēka apzināto un neapzināto daļu ceļā uz veselumu (arī veselību) visos plānos- emocionālajā, garīgajā un fiziskajā. Šeit ir ļoti daudz neizmantotu resursu, kurus mākslā vadītā iztēle (meditācija ar gleznām) var atbrīvot ikvienā cilvēkā. Ceru, ka šis projekts ieinteresēs daudzus, lietot un izmēģināt to praksē”.

Meditāciju audiovizuālo materiālu 10 sesijās plānots izmantot kā terapeitisku instrumentu darbā ar dažādu grupu psihosomatiskiem pacientiem, kā arī pārslodzes, trauksmes, izdegšanas mazināšanai un profilaksei, apzinātības treniņiem un izglītībā veselības aprūpes profesionāļiem.

Izstāde būs apskatāma līdz 2019. gada 25.jūnijam.
Izstādes kurators - Valters Poļakovs

Projekts “Veselums. Meditācija” ietver trīs daļas:
1. Profesionāli izstrādāts 10 sesiju/nodarbību audiovizuāls materiāls ar vadītu iztēli pašapziņas un labizjūtas stiprināšanai cilvēkiem ar dažādiem emocionāliem, psihosomatiskiem un fiziskiem traucējumiem (vai arī bez tiem) ar mērķi atbalstīt, motivēt, radoši rosināt cilvēkus dažādos vecuma posmos. Audiovizuālās meditācijas pamatā ir 10 sesijas, kurās izmantotas Ditas Baumanes-Auzas ilgākā laika posmā īpaši šai metodei radītas gleznas un dabas skaņas, ar vadītu iztēli – kā direktīva pozīcija, kas palīdz nomierināties un atslābināties, gan arī mainīt uztveres un domāšanas veidu. Tā ir pakāpeniska, atklāta un vadīta psihoizglītošana, iedrošinājums un cilvēka resursu, pašvērtējuma stiprinājums ar jaunu pārvarēšanas stratēģiju veidošanu, vērstu uz psihosociālu integrāciju un labizjūtu.
2. Gleznu izstāde “Veselums. Meditācija”
3. Grāmatas “Veselums” atvēršanas svētki.

Projekta autore Dita Baumane-Auza Dr., Mg. sci. sal., ārste, ginekoloģe, dzemdību speciāliste, mākslas terapeite, rekonektīvās prakses sertificēta ārste, Rīgas Stradiņa universitātes docētāja un Latvijas Mākslu Terapijas Asociāciju apvienības sertifikācijas komisijas locekle, vairāk nekā 30 zinātnisku publikāciju autore, četru grāmatu un 21 gleznu personālizstāžu autore, ar ilggadēju pieredzi dažādu pacientu konsultēšanā, semināru, konferenču, nometņu un izglītojošu pasākumu veidošanā un vadīšanā.

Dita Baumane-Auza 2014. gadā ir saņēmusi atzinības un pateicības rakstus no Rīgas Domes Sociālā departamenta par ieguldījumu veselas sabiedrības veidošanā, izglītošanā un ģimeņu veselības jautājumu profesionālā atbalsta veidošanā. 


 


 


 

 


 
  


 


 

 

 


 

Personālizstāde - mazi svētki dvēselei - Rīgā, Melngalvju namā
"Mīlestība dzejā un gleznās"
no 2010.gada 1. februāra līdz 7. martam.
 


 


Mirkļi no izstādes atklāšanas 2009.gada 2. novembrī
Mencendorfa namā

skatīt foto ... 

Gleznu izstāde būs apskatāma Mencendorfa namā visu novembra mēnesi

Grāmatas un gleznas nopērkamas, sūtot pieteikumu uz e- pastu:
dita@auzaart.lv          Copyright © 2020, Izstrādātajs WebSoft.lv