sestdiena, 27. novembris, 2021
SIA „APERTO”
Brīvības gatve 386/k-2; 42A, Rīga, LV-1024, Latvija

Logo +371 29228126,
Logo dita@auzaart.lv
 
Mākslas terapija

Gaidot mazulīti mums bieži vien atklājas jauna pasaule- un mēs iepazīstam sevi no jauna, atklājot dažādus jaunus "es". Viens no veidiem, kā sevi iepazīt un sagatavoties jaunajai mātes lomai, ir apmeklēt mākslas terapiju grūtniecēm. Piesakies uz nodarbībām mākslas terapijā!

Aicinājums grūtniecēm pieteikties mākslas terapijā grupā!

Vesela un emocionāli stabila sieviete tic saviem spēkiem un spēj dzemdēt veselu bērnu.

Mākslas terapija grūtniecības laikā palīdz:

  • Atslābināties un iejusties topošās mātes lomā,
  • Mazināt satraukumu un bailes par grūtniecības iznākumu un gaidāmajām dzemdībām, mazināt grūtniecības un dzemdību komplikācijas, mazināt depresiju grūtniecības un pēcdzemdību periodā,
  • Līdzsvarot emocijas un uzlabot spēju veidot attiecības,
  • Caur radošumu un pozitīvām emocijām uzlabot pašsajūtu.

Lai darbotos ar mākslas terapiju nav nepieciešamas iepriekšējas zināšanas mākslā, bet ir nepieciešama vēlme  darboties ar mākslas materiāliem un piedalīties visās terapeitiskā kursa nodarbībās.

Kursā paredzētas 12 nodarbības, katra 120 minūtes gara, divas reizes nedēļā.

Vienā grupā tiek uzņemtas ne vairāk kā 15 dalībnieces, līdz 30. grūtniecības nedēļai (ieskaitot).

Ja arī tevi māc bažas par savām zīmētājas prasmēm, met tās pie malas, jo mēs neviens neesam nedz Purvītis, nedz Pikaso un mākslas terapijā no mums to arī neviens neprasa.

Default preview for : Object

Mākslas terapija radošā veidā palīdz ātrāk nokļūt līdz zemapziņai un atbrīvot iekšējo sasprindzinājumu, bailes un atbrīvoties no kompleksiem. Ar īpašiem, mākslā balstītiem uzdevumiem un dažādām tehnikām iespējams izprast un atbrīvot emocijas, risināt sasāpējušas problēmas un grūtības.

Mākslas terapija topošajām māmiņām ir kā atbalsta terapija grūtniecības laikā, jo šajā periodā mēdz būt daudz dažādu bažu, baiļu, satraukums un neskaidrības par grūtniecības un dzemdību norisi, kam bieži pamatā ir negatīva iepriekšēja pieredze, nomākts garastāvoklis vai saspringtas attiecības. Mākslas terapija sagatavo sievieti dzemdībām, lai topošā māmiņa būtu mierīga, līdzsvarota, pārliecināta par sevi un sava gaidāmā mazuļa veselību. Mākslas terapija palīdz arī mazināt veselības komplikācijas grūtniecības laikā, dzemdībās un pēc tam, kā arī ar radošām tehnikām atbrīvoties no bailēm un spriedzes. Tas ir veids kā pašām mācīties veidot harmoniskas attiecības ar citiem un pašām ar sevi, vairot savu iekšējo spēku un pārliecību par sevi.

Kā notiks mākslas terapijas nodarbības?
Mākslas terapijas nodarbība sastāv no trim daļām- sākumā tiek pārrunātas svarīgākās lietas, kas dotajā brīdī pacientam ir aktuālas. Pēc tam tiek dots vai nu pavisam konkrēts vai brīvās improvizācijas uzdevums, kura laikā ikviens var ļaut vaļu savai fantāzijai un dažnedažādos veidos atspoguļot savu iekšējo pasauli. Nodarbības beigās tiek pārrunātas asociācijas, pārdomas par radīto tēlu un simbolu individuālo nozīmi un kopā ar mākslas terapeiti rasti skaidrojumi un vilktas paralēles dzīves notikumiem un individuālajām perspektīvām. Notiks darbošanās ar dažādām mākslas tehnikām- zīmuļiem, flomāsteriem, krītiņiem, pasteļiem, akvareļiem, guašu, mālu, plastilīnu un citām tehnikām!

Pirms uzsākt grupas nodarbību, būs nepieciešama viena individuāla konsultācija ar ārsti Ditu Baumani- Auzu, lai pārrunātu un aktualizētu tieši Tev svarīgās problēmas, iepazītos ar to, kas ir mākslas terapija, un, lai noteiktu individuālos mērķus darbam grupā.

          Copyright © 2021, Izstrādātajs WebSoft.lv